Alina-yrittäjänä reilun vuoden ajan Rauman seudulla toiminut Satu Ravantti on valittu Rauman Yrittäjät ry:n hallitukseen. Kotipalvelualalla vielä nuori, mutta kovan luokan ammattilainen on innoissaan uudesta luottamustehtävästä.
– Olen otettu saamastani luottamuksen osoituksesta ja olen saanut sitä osoitettua Rauman seudulla hoiva-alan yrittäjänä. Etenkin kun hallituksessa ei nyt ole muita sote-alan yrittäjiä, Satu kiittelee.
– Tämä on hieno mahdollisuus minulle olla päätöksenteon keskiössä ja olla mukana vaikuttamassa paikallisesti oman alani yritysten yhteistyöhön ja toimintaan niin keskenään kuin myös julkisen sektorin parissa.
Alina Rauma palvelee asiakkaitaan Rauman lisäksi lähikuntien alueella. Sadun yritykseen palveluvalikoimaan kuuluvat kaikki Alinan palvelulinjastot aina kotisiivouksesta sairaanhoitoon.