Vuosittaisessa Franny-gaalassa palkittiin ansioituneita franchise-yrittäjiä – myös Alina jälleen esillä

Suomen Franchising-yhdistyksen perjantaina 23.3. järjestämässä Franny-gaalassa palkittiin jälleen menestyneitä franchise-yrittäjiä. Tilaisuus järjestetään vuosittain ja kyseessä on vuoden suurin franchise-alan tapahtuma. Tämän vuoden tilaisuudessa juhlittiin samalla SFY:n 30-vuotista taivalta.

Alina oli mukana tilaisuudessa vahvalla osanotolla. Yrittäjiä oli lähtenyt mukaan työntekijöineen ja kotipalvelualan osaamista oli siis paikalla pöydän täydeltä.

Kaikkiaan 16 ketjun yrittäjiä palkittiin illan mittaan. Vuoden Alina-yrittäjänä Franny-pokaalin nappasi itselleen Elina Palomäki Porista.

Elina oli myös ehdolla koko valtakunnan franchise-yrittäjäksi, mutta palkinto meni tällä kertaa Kiinteistömaailman Päivi ja Hannu Salolle Espooseen. Miesten parturiliikeketju M Room palkittiin vuoden franchise-ketjuna.

Suomen Franchise-yhdistyksen hallituksen asettama työryhmä valitsi valtakunnalliset Franny-palkintojen saajat.

Katso tästä kaikki Franny-gaalassa palkitut!

Elina Palomäki on vuoden 2018 Alina-yrittäjä

Koko Alinan edustus v. 2018 Franny-gaalassa.